Κατήγγειλαν στην Αστυνομία την… ποδοσφαιρική ληστεία !

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούμε να ρίξουμε άδικο σε κάποιον που θεωρεί “ληστεία” τον τρόπο με τον οποίο κέρδισε η Ρεάλ Μαδρίτης την Έλτσε το βράδυ της Τετάρτης.

Όπως θα δείτε στο βίντεο, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πέπε εκβιάζει το πέναλτι από το διαιτητή, και μάλιστα με τον πιο προκλητικό τρόπο: Τραβώντας τον αντίπαλό του ώστε να πέσουν μαζί στο έδαφος και να φανεί ότι ο αντίπαλός του τον ανέτρεψε ! Φυσικά, οι "μερένγκες" δε χάνουν την ευκαιρία, πετυχαίνουν το 2-1 και η Έλτσε μένει με την πίκρα...

Όμως κάποιοι το πήραν... κυριολεκτικά ! Έτσι, η ισπανική αστυνομία ανακοίνωσε μέσω του λογαριασμού της στο Twitter ότι δέχτηκε περισσότερες από 120 παράπονα για... ληστεία στο παιχνίδι της Ρεάλ με την Έλτσε !

“Θυμηθείτε, προσπαθούμε να σας βοηθήσουμε για την ΑΣΦΑΛΕΙΑ σας”, ανέφερε στο tweet της η Αστυνομία, με προφανώς περιπαικτική διάθεση.