“Λύγισε” δύσκολα η Καλλονή στην Τρίπολη

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες υπέστη στην Τρίπολη η Καλλονή, καθώς ο Αστέρας κατέβαλε την αντίσταση της ομάδας από τη Μυτιλήνη με σκορ 2-0.

Η καθοριστική φάση του αγώνα ήταν η αποβολή του Αναστασιάδη μόλις στο 24' με δεύτερη κίτρινη κάρτα, που άφησε την Καλλονή από πολύ νωρίς με 10 παίκτες.

Ωστόσο, η ομάδα από τη Μυτιλήνη αποδείχθηκε “σκληρό καρύδι”, και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης για να καταφέρει ο Αστέρας να ανοίξει το σκορ, με τον Ντε Μπλάσις.

Προς το τέλος του αγώνα η Καλλονή τα έπαιξε όλα για όλα για την ισοφάριση, όμως ο Αστέρας “χτύπησε” στην αντεπίθεση και πέτυχε το 2-0 στις καθυστερήσεις με τον Καράσκο.

Με τη νίκη αυτή ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε τους 9 βαθμούς, όσους έχει και η Καλλονή.