Έσωσαν την παρτίδα οι πράσινοι

Βαθιά ανάσα πήρε ο Παναθηναϊκός το βράδυ του Σαββάτου στο ΟΑΚΑ, καθώς επικράτησε του ΟΦΗ με 3-1 διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες του για σημμετοχή στα πλέι-οφ.

Το πρώτο γκολ ήρθε για τους πράσινους στο29ο λεπτί με τον Μαρίνο να σκοράρει μάλλον από τύχη, καθώς η σέντρα – σουτ που πραγματοποίησε κρέμασε τον Αγριμάκη και το προβάδισμα για το τριφύλλι ήταν γεγονός.

Ένα μικρό έμφραγμα στο 32ο λεπτό ήταν για τον Παναθηναϊκό η ισοφάριση από τους Κρητικού σε 1-1. Ο Παπάζογλου έβγαλε τον Κουτσιανικούλη μόνο του, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός, καλυπτόταν κανονικά από τους αμυντικούς τους Παναθηναϊκού και μόνος απέναντι στον Καρνέζη ισοφάρισε.

Οι πράσινοι συνήλθαν γρήγορα κάνοντας το 2-1 στο 39ο λεπτό μετά από σέντρα του Σεϊταρίδη από δεξιά, ο Μαυρίας έστρωσε με "τακουνάκι" -από δύσκολη θέση- στον Τοτσέ, ο οποίος σκόραρε από κοντά με το γόνατο.

Η ομάδα της Παιανίας είχε και δοκάρι στο 63 με τον Μπουμσόνγκ, ενώ το τελικό 3 – 1 έγραψε ο Τοτσέ στο 75' μετά από ωραία κάθετη πάσα του Σισοκό.