Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ με θρίαμβο στη Βέροια

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ, και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, καθώς με πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ο "Δικέφαλος του Βορρά" πέρασε άνετα από τη Βέροια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Περέιρα με προβολή, μετά από σέντρα του Σκόνδρα, ενώ στο 28' ο Βίτορ διπλασίασε με κεφαλιά τα τέρματα του ΠΑΟΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Περέιρα. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στο 42', ο Νομπόα με εξαιρετικό σουτ πάνω στην κίνηση πέτυχε το 3-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφερε η Βέροια ήταν να ισοφαρίσει στο 61' με όμορφο σουτ του Ντουμίτρου.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 50 βαθμούς, δύο λιγότερους από τον Παναθηναϊκό, που αγωνίζεται την Κυριακή με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ενώ η Βέροια έμεινε στους 34 βαθμούς και την 8η θέση.