Απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό η ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Νέα απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό, που δεν κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη, για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας και έμεινε στο 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23' με τον Μιχαήλ, οι «ερυθρόλευκοι» ανέτρεψαν το σκορ με πέναλτι του Φορτούνη στο 50' και κεφαλιά του Κασάμι στο 75', όμως στο 88' ο Γιάκος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Κέρκυρα-Ατρόμητος 1-1

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Ατρόμητο, για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 61' με τον Κόντο, αλλά οι φιλοξενούμενοι "άρπαξαν" τον βαθμό στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λαζαρίδη.

Μετά και τους σημερινούς αγώνες της 13ης αγωνιστικής τα σκορ διαμορφώνονται ως εξής:

Βέροια-Πλατανιάς 2-0

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2