Tα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Superleague

Την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή, στο 90' κατάφερε να φύγει ο ΠΑΟΚ με το βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο του Ατρομήτου, με γκολ του Τζαβέλα. Το σκορ είχε ανοίξει στο 26ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Παπαδόπουλος, προβάδισμα, το οποίο δεν κατάφεραν τελικά να διατηρήσουν έως το τέλος της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι.

Με νίκη συνέχισε την πορεία στη Σούπερ Λίγκα ο Παναιτωλικός, που επικράτησε του Πλατανιά Χανίων στο Αγρίνιο με 3-0 σε αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Θεοδωρίδης (40΄), Μπόγιοβιτς (60΄) και Καμαρά (67΄).

Πανθρακικός - Καλλονή 2 - 0

Ο Πανθρακικός νίκησε 2-0 την Καλλονή στην Κομοτηνή, σε αναμέτρηση για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Τα τέρματα που χάρισαν το «τρίποντο» στους Θρακιώτες σημείωσαν οι Κάσες (54΄) και Χρήστου (76΄). Η ΑΕΛΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φαρία στο 70΄.

Στις αναμετρήσεις για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Εργοτέλης-Απόλλων Σμύρνης 2-2