Με τρία γκολ προσπέρασε τον Ηλυσιακό

Η ΑΕΚ πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και επιβλήθηκε εύκολα του Ηλυσιακού με 3-0. Οι νικητές είχαν αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν περισσότερα τέρματα, ενώ απειλήθηκαν λίγες φορές από τους αντιπάλους τους.

Ωστόσο ο Δέλλας δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένος από τους παίκτες του, αφού για ακόμα μία αναμέτρηση οι "κίτρινοι" ξόδεψαν ένα ολόκληρο ημίχρονο, σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες.

Τελικά το "γόρδιο δεσμό" έλυσε ο Γεωργέας στο 55' ένα λεπτό μετά από τη δύσκολη απόκρουση του Καραγκιολίδη στο σουτ του Ιωαννίδη. Ο αρχηγός της Ενωσης από κοντά πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ. Μετά το γκολ λύθηκαν τα πόδια των φιλοξενούμενων και στο 60' ο Μπρέσεβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 76' ο Πόποβιτς. Ο Κροάτης "τσίμπησε" την μπάλα πάνω από τον Νικολάου και σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα.

Οι 11αδες:

Ηλυσιακός: Νικολάου, Φίπε, Ιωαννίδης, Σίσκος, Καραπιπέρης, Αμανατίδης, Μασούρας, Φλέγγας, Κωσταντίνου,
Στρατάκης, Κάμπας.

ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Σταθάκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς, Γροντής, Πόποβιτς.

πηγή: novasports.gr