Συντριβή για τον Ολυμπιακό στο Μιλάνο από την Αρμάνι

Βαριά ήττα, την πρώτη του για φέτος στην Euroleague, γνώρισε ο Ολυμπιακός στο Μιλάνο από την Αρμάνι, με σκορ 81-51.

Οι “ερυθρόλευκοι” πραγματοποίησαν τραγική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, όπου δεν τους “έβγαινε” τίποτα, ενώ αντίθετα οι Ιταλοί ήταν εξαιρετικά εύστοχοι στα σουτ τριών πόντων, με τη διαφορά να ξεφεύγει στην τρίτη περίοδο και τους παίκτες του Γιάννη Μπαρτζώκα απλά να παρακολουθούν τους Λάνγκφορντ, Τζέρελς και την παρέα τους να διαλύουν το ευρωπαϊκό αήττητό τους.

Χαρακτηριστικό είναι ότι για τον Ολυμπιακό διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχε μόνο ο Πρίντεζης με 12, ενώ για την Αρμάνι ο Λάνγκφορντ τελείωσε το παιχνίδι με 29 πόντους (5/6 τρίποντα!), ενώ οι Χάκετ και Τζέρελς τον ακολούθησαν με 17 και 13 αντίστοιχα.