LIVE: Λεπτό προς λεπτό το Κλαμπ Μπριζ – Παναθηναϊκός

Με "προίκα" το 2-1 της Λεωφόρου παρατάσσεται στο Γιαν Μπρέιντελ της Μπριζ ο Παναθηναϊκός, θέλοντας να σφραγίσει σήμερα την πρόκριση στα πλέι-οφ του Champions League.

Για να πάρει την πρόκριση, ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να μην ηττηθεί στο Βέλγιο, ή να ηττηθεί με διαφορά ενός τέρματος, πετυχαίνοντας τουλάχιστον δύο γκολ (3-2, 4-3 κ.ο.κ.).

Ο Γιάννης Αναστασίου επέλεξε την απολύτως αναμενόμενη ενδεκάδα, με τον Κοτσόλη στο τέρμα, τους Βέμερ και Πράνιτς στο δεξί κι αριστερό άκρο της άμυνας αντίστοιχα, τους Ταυλαρίδη και Τριανταφυλλόπουλο δίδυμο στόπερ, τους Κουτρουμπή, Ζέκα και Λαγό στο χώρο του κέντρου, με τον Νίνη και τον Καρέλη μπροστά τους και τον Μπεργκ στην κορυφή της επίθεσης σε 4-3-2-1.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μέσω του sport-fm.gr, πατώντας εδώ.