Με συνοπτικές διαδικασίες το 4 – 0 για τον Ατρόμητο

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» ο Ατρόμητος, πετυχαίνοντας τρία γκολ, το ματς κόντρα στον Πανιώνιο στο Περιστέρι (4-0), στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα. Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (3', 26'), ενώ έδωσε την ασίστ στον Νάστο για το τρίτο τέρμα (23'). Το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 63ο λεπτό ο Ούμπιντες.

Ο Ατρόμητος βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 58 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος βρίσκεται στη 13η θέση με 31 βαθμούς.

Εντός έδρας η ομάδα του Περιστερίου μετράει ήδη έντεκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και καμία ήττα, ενώ η ομάδα της Νέας Σμύρνης έχει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δέκα ήττες εκτός.

Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Τσενάμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Δημούτσος, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Μπρίτο.

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Γιάννου, Αυλωνίτης, Κούρντι, Κολοβός, Μητρόπουλος, Παντίδος, Ντούνης, Κούρος, Αραβίδης.