Κόλλησε στο ‘Χ’ ο Ολυμπιακός

Ολυμπιακός και Ατρόμητος έμειναν στο 0-0 στο «Γ.Καραϊσκάκης» στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας και έτσι καλούνται να λύσουν τις διαφορές τους στην ρεβάνς του Περιστερίου.

Οι ερυθρόλευκοι εμφανίστηκαν αρκετά νωθροί χωρίς να καταφέρουν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από την ισοπαλία, απόντος του Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος βρίσκεται στην Αγγλία για να τακτοποιήσει τις τελευταίες λεπτομέρειες του συμβολαίου του με τη Φούλαμ για τη μετακόμιση στο Λονδίνο.

Σε κάθε περίπτωση οι ερυθρόλευκοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες κόντρα στην σφιχτή άμυνα του αντιπάλου τους και παρά τον γρήγορο ρυθμό που είχε, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, έδωσαν ουσιαστικά ραντεβού στο Περιστέρι για τον επαναληπτικό, όπου αναμένεται να ξεκαθαρίσει η υπόθεση πρόκριση στους '4' του Κυπέλλου Ελλάδος.