Νικητής ο ΟΦΗ στη “μάχη της Κρήτης”, 2-0 τον Πλατανιά

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στον ΟΦΗ για να πάρει μεγάλη νίκη μέσα στα Χανιά επί του Πλατανιά, με σκορ 2-0, παίρνοντας παράλληλα και βαθιά βαθμολογική “ανάσα”, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 20ής αγωνιστικής της Superleague.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι Ηρακλειώτες μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και σκόραραν αμέσως, στο 47', με “κεραυνό” του Περογαμβράκη, ενώ παρά τις προσπάθειές τους, οι γηπεδούχοι όχι μόνο δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, αλλά δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα, στο 75', αυτή τη φορά με κεφαλιά του Ζε Εντουάρντο.

Με τη νίκη αυτή, ο ΟΦΗ έφτασε στους 25 βαθμούς, έξι περισσότερους από τον Πλατανιά, ο οποίος βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας και μπαίνει σε περιπέτειες.