Στη Football League η Κέρκυρα

Αυτό που διαφαινόταν από νωρίς στη σεζόν και είχε γίνει κρυστάλλινα καθαρό το τελευταίο διάστημα, επιβεβαιώθηκε και μαθηματικά.

Η Κέρκυρα θα αγωνίζεται από τη νέα σεζόν στη Football League. Η νησιωτική ομάδα υπέστη μια ακόμη ήττα, τη 16η της στη φετινή χρονιά σε σύνολο 28 αγωνιστικών ως τώρα, από το Λεβαδειακό, αυτή τη φορά.

Οι Βοιωτοί χρειάζονταν τη νίκη, την οποία, μετ' επιτάσεως είχε ζητήσει και ο πρόεδρός τους, Γιάννης Κομπότης, μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα που οδήγησαν και τον Γιώργο Παράσχο στην έξοδο.

Η ομάδα του Λεβαδειακού προηγήθηκε με τον Μάρτινς, μόλις στο 6ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Ανέστης Αγρίτης με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (45') σε 1-1.

Ο πολυδιαφημισμένος και περιζήτητος Παναγιώτης Κόρμπος πέτυχε το γκολ της νίκης με σκορ 2-1 στο 71' της αναμέτρησης.