Πρόκριση με Γιώργο Καραγκούνη για Φούλαμ

Η Φούλαμ, με τον Γιώργο Καραγκούνη να παίζει και στα 120 λεπτά της ρεβάνς με τη Μπλάκπουλ για τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, πήρε τη νίκη με 2-1 και την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι Κότατζερς πήραν την πρόκριση με σκορ 2-1, με γκολ στα τελευταία λεπτά της παράτασης.

Η Φούλαμ κατάφερε και πήρε την πρόκριση, στο πιο θεαματικό από πλευράς εξέλιξης ματς από τα τρία που πήγαν στην παράταση.

Η ομάδα του Μάρτιν Γιολ έμεινε στο 1-1 στο 90λεπτο κόντρα στην Μπλάκπουλ. Τα γκολ σημειώθηκαν στο τελευταία δεκάλεπτο, με την αγωνία να παίρνει παράταση, μετά το γκολ του Ρίτσαρντσον στην τελευταία φάση.

Στον έξτρα χρόνο το σκηνικό δεν άλλαξε, μέχρι το 116΄, όταν ο Μπρέντε Χάνγκελαντ σκόραρε μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντέιμιεν Νταφ, δίνοντας το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς, που συνόδεψαν την πρόκριση στον επόμενο γύρο. Βασικός σε όλο το ματς ήταν ο Έλληνας διεθνής, Γιώργος Καραγκούνης.