Νίκη μετά από δύο μήνες για τον Ατρόμητο

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο ακριβώς μήνες για τον Ατρόμητο, που επικράτησε δύσκολα με 2-1 του μαχητικού Πανθρακικού, ο οποίος αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 54'.

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ με ένα όμορφο γκολ του Νιάζι Κούτσι, το πρώτο του με τη φανέλα του Ατρομήτου, στο 18ο λεπτό, όμως ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου 45λέπτου ο Πανθρακικός ισοφάρισε με κεφαλιά του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Τα πράγματα έγιναν πολύ πιο δύσκολα για τους Θρακιώτες στο 54ο λεπτό, όταν ο διαιτητής της συνάντησης, Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο, αφήνοντας με παίκτη λιγότερο τον Πανθρακικό.

Ο Ατρόμητος πίεσε για το γκολ της νίκης, όμως οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν το 1-1, κάτι που δεν κατάφεραν όμως και στο 87', όταν μετά από φάση διαρκείας η μπάλα στρώθηκε στον Καραγκούνη, το σουτ του οποίου κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στα δίχτυα του Αντίλοβιτς, γράφοντας το τελικό 2-1.

Με τη νίκη αυτή ο Ατρόμητος σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση, προσπερνώντας τον Πλατανιά, που έμεινε στο 1-1 με την Κέρκυρα.